Tryptofan B+ 60cps.

Další obrázky

Tryptofan B+ 60cps.

Země původu: Česká republika
Není skladem
493 Kč
 
 
8586011215739

Unikátní složení vám podpoří kvalitní spánek a dobrou náladu. Kromě esenciální aminokyseliny L-tryptofan obsahuje také vitamín B6 a B3, díky kterým se může měnit na serotonin a melatonin. Tryptofan B+ je jediný výrobek svého druhu na Slovensku s vylepšeným a účinným složením.

Tryptofan je esenciální aminokyselina, kterou může tělo přijímat pouze stravou nebo formou výživových doplňků. Samo si ji vytvořit nedokáže. V organismu se tryptofan stává prekurzorem neurotransmiterů (serotonin, melatonin) nebo vitaminu B3 (niacin). Za přítomnosti dostatečného množství vitamínu B6 se přeměňuje na neurotransmitér serotonin, jinak nazývaný i hormonem štěstí. Serotonin ovlivňuje pozitivně dobrou náladu, zmírňuje emocionální napětí, stresové situace, trému. V noci se přeměňuje na melatonin nazývaný také jako hormon spánku. Melatonin urychluje usínání, prodlužuje spánek, zlepšuje jeho kvalitu a odstraňuje mimovolní buzení se během noci a brzy ráno. Aminokyselina L-tryptofan se kromě přeměny na serotonin může přeměňovat v těle i na vitamin B3. Záleží na koncentraci vitaminu B3 v organismu. Pokud má tělo dostatečný přísun vitamínu B3, tento proces přeměny neprobíhá a proto se může více L-tryptofanu přeměnit na neurotransmitery serotonin a melatonin. Vitamíny B6 a B3 přispívají k správnému fungování nervového systému a psychiky , přispívají také ke snížení míry únavy a vyčerpání. Tryptofan B+ pozitivně přispívá ke zlepšení nálady, lepšímu zvládnutí stresu, nervozity a napětí během dne (snižuje hladinu stresového hormonu kortizolu), na zkvalitnění spánku během noci a eliminuje nespavost v noci.

  • Při špatné náladě, pocitech strachu, trémy a emočního napětí
  • Při odvykacích kúrách na zmírnění napětí a neklidu (kouření, alkohol ..)
  • Pro osoby s problémy s usínáním, buzením se v noci as vnitřním neklidem
  • Při stresujícím a rychlém životním stylu, kolísavé až výbušné náladě

Upozornění

Není vhodný pro děti, těhotné a kojící ženy. Osobám s poruchou činnosti ledvin, jater a střev doporučujeme konzultovat užívání přípravku s lékařem. Stanovená doporučená denní dávka se nesmí přesáhnout. Nepoužívejte jako náhradu pestré stravy.

Složení

L-tryptofan, vitamín B6 (pyridoxínhydrochlorid), vitamin B3 (nikotinamid), živočišná želatina, oxid titaničitý


Skladování a použití

Nevystavujte přímému slunečnímu světlu. Skladujte v suchu při teplotě do 25 ° C, v dobře uzavřeném obalu, mimo dosah malých dětí.