Bylinný karamel Dolce s jitrocelem 300g

Další obrázky

Bylinný karamel Dolce s jitrocelem 300g

Není skladem
71 Kč
Cena za měrnou jednotku (kg nebo l): 236,70 Kč
 
 
8595020350799

S jitrocelem – Je to velmi stará bylina, kterou již ve starověkém Řecku počítali k bylinám chladícím. Obsahuje hlavně slizové látky, glykosid aukubin, xantofyl, velké množství tříslovin, flavonoidy, enzymy, pektiny, saponin, vitamín C, kyselinu křemičitou, soli vápníku a draslíku a látky fytoncidní. Uvolňuje hleny a upravuje stolici, úspěšně tlumí kašel a má i protizánětlivé účinky.

Dolce je unikátní výrobek. Je to zkaramelizovaný cukr (nebo fruktoza – Dia Dolce) konzistence medu s přidaným bylinným extraktem jednotlivých bylin - šalvěje, jitrocele nebo černého bezu.

 Lze jej doporučit  při žaludeční dietě, pálení žáhy, bezlepkové dietě, alergii na pyly, jako prevenci v chřipkových obdobích, dia variantu při diabetické dietě.

Používá se:

-    jako sladidlo všude, kde se používá cukr nebo med, výborné do čajů i kávy,
-    jako med, třeba i na chleba,
-    do sladkokyselých nálevů na saláty, do omáček a polévek (třeba rajské), na potírání kuřete při pečení,
-    s horkou vodou jako bylinný nápoj, který je zajímavou variantou čaje s účinky jako bylinný čaj,
-    se studenou vodou jako bylinková limonáda. 

Příběh bylinných karamelů DOLCE

Mnoho vděku patří páteru Ferdovi za radu, díky které paní Květa Veselá vyrobila karamel s konzistencí medu pro zdraví dětí i nás dospělých. Páter Ferda přisuzoval karamelu neobyčejný význam. Říkal, že jednou z příčin překyselení žaludku je bílý cukr. Nejlepší je sladit medem nebo cukrem ve formě karamelu. Cukr takto připravený se stává zásaditým a nepotřebuje odebírat tělu minerály pro své další zpracování.

Páter Ferda (Zdroj:http://1gr.cz/fotky/idnes/15/034/org/PP5a3c4d_ferda2.JPG)

Takto připravené bylinné karamelové "medy" jsou vhodné i pro alergiky na včelí produkty, pyl a lepek. Druh vyrobený z fruktózy je vhodný pro diabetiky a všechny jsou vhodným sladidlem při překyselení žaludku nebo pálení žáhy.

Dolcetem lze zcela nahradit bílý cukr, dá se použít na oslazení kávy, čaje, teplého mléka. Lze jej v kuchyni použít všude tam, kde se používá cukr nebo med.

Nemá žádné toxické účinky a nehrozí ani předávkování. Je vhodný k dlouhodobému užívání.