Teff (Milička habešská) BIO 200g

Další obrázky

Teff (Milička habešská) BIO 200g

Výrobce: Wolfberry
Země původu: Španělsko
Není skladem
47 Kč
Cena za měrnou jednotku (kg nebo l): 235,00 Kč
 
 
8594158034960

Teff je bezlepková plodina, kterou ocení celiaci a alergici. Obsahuje vysoké množství bílkovin a celou řadu cenných minerálů a nutričně hodnotných látek. Výborně se hodí mimo jiné i na klíčení.

Teffová semínka, často mylně označovaná jako obilovina, jsou semena miličky habešské, což je tráva z čeledi lipnicovitých. Název teff získala tato pseudoobilovina získala právě kvůli velikosti semínek. Jejich velikost se totiž pohybuje od 0.5 do 1 mm a v ahmarštině znamená ztracený. Pokud si to chcete představit, tak věřte, že do jednoho zrna pšenice je potřeba 150 zrn miličky habešské.

Teffová semínka jsou velmi výživná a mluví se o nich jako o nutričním zázraku. Jsou v nich obsaženy esenciální aminokyseliny včetně lysinu, ale i treonin a tryptofan. Vyvážený poměr bílkovin a sacharidů, vysoký obsah vlákniny, nízký glykemický index, jedinečný koktejl vitaminů a minerálů a lehká stravitelnost tak dělají z teffových semínek logicky potravinu budoucnosti.

Teffová semínka se mohou jíst v syrovém stavu, používat jako posyp na pečivo, k dochucení dipů nebo k zahuštění polévek a omáček. Pokud se vaří, tak podobně jako rýže. Rozdíl je pouze v tom, že se na jeden díl zrníček používají tři díly vody. Teff se nemusí proplachovat a vaří se na mírném ohni. Asi od desáté minuty je semínka potřebné promíchávat, protože mají tendence k připalování. Uvařené teffové semínko je na skus měkké a má lahodně oříškovou chuť i vůni. Výborně chutná například se skořicí, vanilkou nebo kokosovým cukrem.

Složení

teffová semínka* (milička habešská)

*) produkt kontrolovaného ekologického zemědělství


Údaje o energetické hodnotě a obsahu živin na 100g nebo 100ml

energetická hodnota (kJ/kcal) 1541 /367
tuky (g) 2.4
z toho nasycené mastné kyseliny (g) 0.5
sacharidy (g) 65.1
z toho cukry (g) 1.8
vláknina (g) 8
bílkoviny (g) 13.3