Kozí mléko sušené plnotučné 33% tuku 300g

Další obrázky

Kozí mléko sušené plnotučné 33% tuku 300g

Země původu: Nizozemsko
Není skladem
148 Kč
Cena za měrnou jednotku (kg nebo l): 493,30 Kč
 
 
8586004731338

Sušené kozí mléko plnotučné je vyráběno z kozího mléka pocházející z Holandska. Je to biologicky významný nápoj obsahující minerální soli vápníku, hořčíku, sodíku, draslíku a fosforu, soli stopových prvků, mědi, zinku, manganu, titanu, chromu a kobaltu, vitamíny A, B1, B2, B12, C, D, E a kyselinu listovou.

Vzhledem ke kravskému mléku má nižší obsah železa, kobaltu, vitaminu B12 a kyseliny listové. Naopak má ale vyšší obsah fosforu a vápníku, vitamínu D a riboflavinu. Výhodou je i nižší obsah sodíku. Množství bílkovin je částečně vyšší než v mléce kravském. Důležitý rozdíl však spočívá v jejich složení a to je pravděpodobně důvod proč organismus některých lidí snáší kozí mléko podstatně lépe než kravské. Lepší stravitelnost kozího mléka je způsobena rozměry a složením tukových částic, které jsou rozptýleny v malých kuličkách (podobně jako u mléka mateřského).

Předností sušeného kozího mléka je, že si připravíte jen tolik nápoje, kolik právě spotřebujete.
Připravíte si z něj všechny mléčné nápoje jako z kravského mléka tedy bílou kávu, kakao, koktejly, instantní čokoládové nápoje apod.

Návod na přípravu: Příprava 100 ml nápoje: 10 g prášku (1 polévková lžíce) zalijeme 100 ml teplou nebo studenou vodou a zamícháme. Při přípravě studeného nápoje použijeme mixér nebo šejkr na lepší pro míchání mléka. Při použití studené vody se mohou dělat malé hrudky.

Z balení připravíte až 3 litry plntotučného mléka.

Složení

kozí mléko 100%

Údaje o energetické hodnotě a obsahu živin na 100g nebo 100ml

energetická hodnota (kJ/kcal) 218 /52
tuky (g) 3.2
z toho nasycené mastné kyseliny (g) 2.1
sacharidy (g) 3.5
z toho cukry (g) 3.5
bílkoviny (g) 2.8